Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Bust 15328250



*

nr 1532 8250


BUST

ceramics. Length: 19 cm. Height: 20 cm, damaged.


Keramik. Längd: 19 cm. Höjd: 20 cm


Condition: skadad

Estimate:

500

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday April 3 2023
at 20:29:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/3 22:05:36 1      600 kr
29/3 02:14:03 2      150 kr
29/3 02:14:03 1      200 kr (Robot)
31/3 12:40:17 3      250 kr
31/3 12:40:17 1      300 kr (Robot)
31/3 12:40:20 3      350 kr
31/3 12:40:20 1      400 kr (Robot)
31/3 12:40:23 3      450 kr
31/3 12:40:23 1      500 kr (Robot)
1/4 18:39:14 3      600 kr
1/4 18:39:14 1      600 kr (Robot)
1/4 18:39:16 3      700 kr
3/4 19:20:31 4      800 kr
3/4 19:21:59 3      900 kr
3/4 19:33:05 4      1.200 kr
3/4 20:10:52 4      1.200 kr
3/4 20:20:11 5      1.200 kr
3/4 20:20:11 4      1.200 kr (Robot)
3/4 20:20:42 5      1.300 kr
3/4 20:21:09 5      Vinnande bud
3/4 20:24:31 4      1.400 kr
3/4 20:24:31 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: byst keramik
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr